creperino
 για Νewsletter    

Εκτύπωση

Διακρίσεις για Ταταύλα και ΠΕΡΑ

on .

pink-ponkΣημαντικές διακρίσεις συνεχίζουν και πετυχαίνουν δύο αξιόλογοι αθλητικοί σύλλογοι του δήμου Παλαιού Φαλήρου στην επιτραπέζια αντισφαίριση ή κοινώς πινκ-πονκ. Ο λόγος γίνεται για τον Α.Ο.Ταταύλα και τον Α.Σ. ΠΕΡΑ, όπου για άλλη μία φορά κατάφεραν να έχουν στις καλύτερες πεντάδες όχι μόνο έναν, αλλά και δύο αθλητές.

Συγκεκριμένα αναρτήθηκαν πίνακες αξιολόγησης από την Ελληνική Φίλαθλη Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης για τον μήνα Οκτώβριο.

Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες του Οκτωβρίου (με τις θέσεις των αθλητών/τριών τον Σεπτέμβριο) έχουν ως εξής:
 
Άνδρες:
 
1. («) Κώστας Παπαγεωργίου (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
 
2. («) Γιάννης Βλοτινός (Α.Σ. Αετοί Πόλης)
 
3. («) Κώστας Λαγογιάννης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
 
4. («) Ζοσέ Ένιο Μέντες (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
 
5. («) Λευτέρης Μάκρας (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
 
 
Γυναίκες:
 
1. («) Χριστίνα Φίλη (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
 
2. («) Λάουρα Νικουλάε (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
 
3. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
 
4. (5.) Ντετελίνα Πέτροβα (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
 
5. (4.) Μαρία Χριστοφοράκη (Ο.Ε.Α. Έδεσσας)
 
Νέοι άνδρες:
 
1. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Αμφιθέας)
 
2. («) Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (Α.Ο. Αμφιθέας)
 
3. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)
 
4. («) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Η Πρόοδος)
 
5. («) Γιάννης Παπαδάκης (Α.Ο. Πεύκης)
 
Νέες γυναίκες:
 
1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
 
2. (3.) Αλίκη Κιούφη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
 
3. (2.) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
 
4. («) Ελένη Γεωργιάδου (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)
 
5. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Α.Ο. Φοίνιξ Αγ. Σοφίας Πειραιά)
 
Νέοι:
 
1. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Α.Σ. Η Πρόοδος)
 
2. («) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Η Πρόοδος)
 
3. (4.) Γιάννης Σγουρόπουλος (Α.Ο. Ταταύλα)
 
4. (3.) Ηλίας Μιχαηλίδης (Γ.Ν.Ο. Άρης Νικαίας)
 
5. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Ο. Ταταύλα)
 
Νεάνιδες:
 
1. («) Κατερίνα Τόλιου (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
 
2. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Α.Ο. Φοίνιξ Αγ. Σοφίας Πειραιά)
 
3. («) Δήμητρα-Θωμαϊς Τσεκούρα (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
 
4. («) Φιλία Εμίρη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)
 
5. («) Γεωργία Χατζηλυγερούδη (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)
 
Παίδες:
 
1. («) Νίκος Αντωνιάδης (Α.Σ. Η Πρόοδος)
 
2. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Α.Ο. Ταταύλα)
 
3. («) Στράτος Δαμιανής (Α.Ο. Ταταύλα)
 
4. («) Ανδρέας Τσόπελας (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
 
5. («) Γιώργος Σταματούρος (Δ.Α.Ο. Ταύρου)
 
Κορασίδες:
 
1. («) Κατερίνα Ράπτη (Α.Ε. Αθηνά Μαγκουφάνας)
 
2. («) Ελένη Σοφρά (Α.Ο.Σ. Τελαμών)
 
3. (4.) Έλλη Φίσερ (Α.Ο. Άρης 2006)
 
4. (3.) Αλεξάνδρα Τουντακώβα (Π.Κ.Δ. Ταύρου)
 
5. («) Βασιλική Τζίμου (Ακαδημίες Χ.Α.Ν. Καλαμαριάς)
 
Παμπαίδες:
 
1. («) Γιάννης Μπόσκοβιτς (Α.Ο. Ταταύλα)
 
2. («) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Π.Σ. Αναγεννησιακός Πατρών)
 
3. («) Αλέξης Κουλουριώτης (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)
 
4. («) Γιάννης Δαμιανής (Α.Π.Ο. Αετός Κορυδαλλού)
 
5. («) Ιάσονας Κορδούτης (Α.Ο. Ζήνων Γλυφάδας)
 
Παγκορασίδες:
 
1. («) Έλλη Φίσερ (Γ.Σ. Άρης 2006)
 
2. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)
 
3. («) Βασιλική Ηλιοπούλου (Π.Α.Λ. Φοίνικες Πάτρας)
 
4. («) Ρόδω Πιπεράκη (Ο.Α. Χανίων)
 
5. («) Μαρία Λαδάκη (Α.Ο.Σ. Τελαμών)